Katalog 2018












Specialklubben for Dværg Wyandotter











Klubudstilling i Hundslund 2018






















Hvid






Point






1

1,0

Morten Schytte


92







2

1,0

Morten Schytte


im







3

1,0

Ane Marie Jørgensen


93







4

1,0

Jørgen  Abrahamsen


93







5

1,0

Jørgen  Abrahamsen


94







6

1,0

Jacob og Simon V. Hansen

93








7

1,0

Jacob og Simon V. Hansen

94








8

1,0

Lars Moos Hansen


93







9

1,0

Lars Moos Hansen


94







10

1,0

Kasper B. Andersen


95







11

1,0

Kasper B. Andersen


95







12

1,0

Lars K.  Mortensen


im







13

0,1

Morten Schytte


94







14

0,1

Morten Schytte


93







15

0,1

Morten Schytte


93







16

0,1

Ane Marie Jørgensen


ib







17

0,1

Jørgen  Abrahamsen


96

Gruppevinder






18

0,1

Jørgen  Abrahamsen


95







19

0,1

Jørgen  Abrahamsen


95







20

0,1

Jørgen  Abrahamsen


94







21

0,1

Jacob og Simon V. Hansen

93








22

0,1

Jacob og Simon V. Hansen

93








23

0,1

Jacob og Simon V. Hansen

93








24

0,1

Lars Moos Hansen


0







25

0,1

Lars Moos Hansen


93







26

0,1

Kasper B. Andersen


94







27

0,1

Kasper B. Andersen


95







28

0,1

Kasper B. Andersen


95







29

0,1

Kasper B. Andersen


95







30

0,1

Lars K.  Mortensen


93







31

0,1

Lars K.  Mortensen


94






Sort












32

1,0

Bjarne  Nagel


95







33

1,0

Niels Westergaard


96







34

1,0

Niels Westergaard


95







35

1,0

Niels Westergaard


94







36

1,0

Søren Hugo Høy


94







37

1,0

Henrik Vest Hansen


91







38

0,1

Bjarne  Nagel


93







39

0,1

Bjarne  Nagel


91







40

0,1

Bjarne  Nagel


93







41

0,1

Niels Westergaard


94







42

0,1

Niels Westergaard


96







43

0,1

Niels Westergaard


94







44

0,1

Niels Westergaard


95







45

0,1

Niels Westergaard


95







46

0,1

Søren Hugo Høy


94







47

0,1

Søren Hugo Høy


97

Gruppevinder






48

0,1

Søren Hugo Høy


95







49

0,1

Søren Hugo Høy


95







50

0,1

Henrik Vest Hansen


92







51

0,1

Henrik Vest Hansen


93







52

0,1

Henrik Vest Hansen


90







53

0,1

Henrik Vest Hansen


93






Gul












54

1,0

Jens Jørgen Jørgensen

90








55

1,0

Jan Lauridsen


95







56

1,0

Jan Lauridsen


92







57

0,1

Jens Jørgen Jørgensen

93








58

0,1

Jens Jørgen Jørgensen

92








59

0,1

Jens Jørgen Jørgensen

941








60

0,1

Jan Lauridsen


95







61

0,1

Jan Lauridsen


93






Blå












62

1,0

Morten Schytte


92







63

1,0

Lars K.  Mortensen


93







64

1,0

Lars K.  Mortensen


93







65

0,1

Morten Schytte


92







66

0,1

Morten Schytte


93







67

0,1

Per A. Nielsen


93







68

0,1

Per A. Nielsen


94







69

0,1

Per A. Nielsen


95







70

0,1

Lars K.  Mortensen


96

Gruppevinder






71

0,1

Lars K.  Mortensen


90







72

0,1

Lars K.  Mortensen


93







73

0,1

Lars K.  Mortensen


92







74

0,1

Lars K.  Mortensen


94







75

0,1

Lars K.  Mortensen


95







76

0,1

Lars K.  Mortensen


92







77

0,1

Lars K.  Mortensen


95






Rød












78

1,0

Klaus  Nygaard


95







79

1,0

Bruno Vrangager


91







80

0,1

Klaus  Nygaard


93







81

0,1

Klaus  Nygaard


96







82

0,1

Klaus  Nygaard


95







83

0,1

Klaus  Nygaard


im







84

0,1

Bruno Vrangager


93







85

0,1

Bruno Vrangager


90







86

0,1

Bruno Vrangager


90







87

0,1

Bruno Vrangager


93







88

0,1

Bjørn Nyrnberg


93







89

0,1

Bjørn Nyrnberg


94






Tværstribet












90

1,0

Rune Nagel


92







91

1,0

Rune Nagel


92







92

1,0

Rune Nagel


96







93

1,0

Rune Nagel


93







94

1,0

Rune Nagel


92







95

1,0

Mads Sølvhøj


92







96

0,1

Rune Nagel


94







97

0,1

Rune Nagel


94







98

0,1

Rune Nagel


95







99

0,1

Rune Nagel


94







100

0,1

Rune Nagel


94







101

0,1

Mads Sølvhøj


93







102

0,1

Mads Sølvhøj


92







103

0,1

Mads Sølvhøj


96

Ungdomsmester





Sort hvidplettet












104

1,0

Jens Jørgen Jørgensen

91








105

1,0

Erik  Vestergård


0







106

1,0

Erik  Vestergård


0







107

1,0

Erik  Vestergård


0







108

1,0

Erik  Vestergård


0







109

1,0

Lars Moos Hansen


95







110

0,1

Jens Jørgen Jørgensen

92








111

0,1

Jens Jørgen Jørgensen

90








112

0,1

Jens Jørgen Jørgensen

91








113

0,1

Erik  Vestergård


95







114

0,1

Erik  Vestergård


92







115

0,1

Erik  Vestergård


95







116

0,1

Erik  Vestergård


94







117

0,1

Lars Moos Hansen


96

Gruppevinder





Hvid sort columbia












118

1,0

Bjarne  Nagel


93







119

1,0

Bjarne  Nagel


92







120

0,1

Bjarne  Nagel


93







121

0,1

Bjarne  Nagel


95







122

0,1

Bjarne  Nagel


94







123

0,1

Bjarne  Nagel


93






Gul sort columbia












124

1,0

Bjarne  Nagel


92







125

1,0

Bjarne  Nagel


93







126

1,0

Bjarne  Nagel


93







127

1,0

Villy  Andersen


92







128

1,0

Villy  Andersen


94







129

0,1

Bjarne  Nagel


95







130

0,1

Bjarne  Nagel


94







131

0,1

Bjarne  Nagel


93







132

0,1

Bjarne  Nagel


96

Gruppevinder






133

0,1

Bjarne  Nagel


93







134

0,1

Villy  Andersen


95







135

0,1

Villy  Andersen


94






Guld sortbåndet












136

1,0

Mette Sølvhøj


91







137

1,0

Mette Sølvhøj


92







138

1,0

Søren  Kamp Knudsen

95








139

1,0

Søren  Kamp Knudsen

93








140

1,0

Søren  Kamp Knudsen

93








141

0,1

Mette Sølvhøj


94







142

0,1

Mette Sølvhøj


92







143

0,1

Søren  Kamp Knudsen

93








144

0,1

Søren  Kamp Knudsen

92








145

0,1

Søren  Kamp Knudsen

96

Gruppevinder






Brun sortbåndet












146

1,0

Beatrix Haisch


91







147

0,1

Beatrix Haisch


92







148

0,1

Beatrix Haisch


92







149

0,1

Beatrix Haisch


im






Sølv sortbåndet












150

1,0

Karsten Sølvhøj


0







151

1,0

Karsten Sølvhøj


92







152

1,0

Dennis Nielsen


96

Klubmester






153

1,0

Dennis Nielsen


96

Gruppevinder






154

0,1

Karsten Sølvhøj


92







155

0,1

Karsten Sølvhøj


94







156

0,1

Henrik Vest Hansen


92







157

0,1

Henrik Vest Hansen


91







158

0,1

Henrik Vest Hansen


0







159

0,1

Henrik Vest Hansen


90







160

0,1

Henrik Vest Hansen


94







161

0,1

Henrik Vest Hansen


91







162

0,1

Henrik Vest Hansen


95







163

0,1

Lars Moos Hansen


92







164

0,1

Lars Moos Hansen


92







165

0,1

Bruno Vrangager


96







166

0,1

Bruno Vrangager


95







167

0,1

Bruno Vrangager


94







168

0,1

Bruno Vrangager


95







169

0,1

Dennis Nielsen


94







170

0,1

Dennis Nielsen


95






Orange sortbåndet












171

1,0

Børge Gravesen


94







172

0,1

Børge Gravesen


95







173

0,1

Børge Gravesen


97

Gruppevinder





Sølv sortrandet












174

1,0

Mogens Clausen


93







175

1,0

Mogens Clausen


93







176

1,0

Klaus  Nygaard


91







177

1,0

Frank Jørgensen


91







178

1,0

Frank Jørgensen


92







179

0,1

Mogens Clausen


92







180

0,1

Mogens Clausen


92







181

0,1

Mogens Clausen


90







182

0,1

Klaus  Nygaard


94







183

0,1

Klaus  Nygaard


94







184

0,1

Frank Jørgensen


92







185

0,1

Frank Jørgensen


90







186

0,1

Frank Jørgensen


91






Guld sortrandet












187

0,1

Klaus  Nygaard


92






Guld blårandet












188

1,0

P.H.-J. Bondehøj/Kjørup

93








189

1,0

P.H.-J. Bondehøj/Kjørup

94








190

1,0

P.H.-J. Bondehøj/Kjørup

95








191

0,1

P.H.-J. Bondehøj/Kjørup

93








192

0,1

P.H.-J. Bondehøj/Kjørup

93








193

0,1

P.H.-J. Bondehøj/Kjørup

97

Gruppevinder







194

0,1

P.H.-J. Bondehøj/Kjørup

94







Brun sort porcelænsfarvet












195

1,0

Jürgen Haisch


0







196

1,0

Jørgen Mølgaard Nielsen

90








197

1,0

Jørgen Mølgaard Nielsen

92








198

1,0

Lars K.  Mortensen


94







199

1,0

Lars K.  Mortensen


95







200

0,1

Jürgen Haisch


93







201

0,1

Jürgen Haisch


94







202

0,1

Jürgen Haisch


97

Gruppevinder






203

0,1

Lars K.  Mortensen


92







204

0,1

Lars K.  Mortensen


93







205

0,1

Lars K.  Mortensen


92







206

0,1

Lars K.  Mortensen


93






Laksefarvet












207

1,0

Bent Runge


93







208

1,0

Bent Runge


94







209

1,0

Ane Marie Jørgensen


92







210

1,0

Erik  Vestergård


0







211

1,0

Erik  Vestergård


0







212

1,0

Erik  Vestergård


0







213

1,0

Erik  Vestergård


0







214

1,0

Julia Lauridsen


im







215

1,0

Julia Lauridsen


im







216

1,0

Jürgen Haisch


93







217

1,0

Jürgen Haisch