Klubudstilling 2017

369 dværgwyandotter var d. 14. oktober 2017 samlet til Specialklubudstilling i Hundslund.

Mange farvevarieter var samlet, og hele 3 nye farver var vist frem.

Specialklubudstilling for Dværg Wyandotter - Hundslund 2017

















Hvid - haner


Point

Præmie




1

Lars K. Mortensen


IM





2

Lars K. Mortensen


95





3

Lars K. Mortensen


92





4

Lars K. Mortensen


96





5

Lars Moos Hansen


94





6

Lars Moos Hansen


95





7

Lars Moos Hansen


93





8

Lars Moos Hansen


93





9

Bent Runge


94





10

Bent Runge


92





11

Bent Runge


93





12

Kasper Andersen


92





13

Kasper Andersen


91














Hvid - høner







14

Lars K. Mortensen


95





15

Lars K. Mortensen


96





16

Lars K. Mortensen


97

Klubmester 289 p, Gruppevinder




17

Lars k. Mortensen


95





18

Lars Moos Hansen


92





19

Lars Moos Hansen


94





20

Lars Moos Hansen


93





21

Bent Runge


94





22

Bent Runge


93





23

Bent Runge


94





24

Kasper Andersen


93





25

Kasper Andersen


92





26

Kasper Andersen


93





27

Kasper Andersen


93





28

Henrik Vest Hansen


91





29

Henrik Vest Hansen


92














Sort - haner







30

Niels Westergaard


92





31

Niels Westergaard


93





32

Niels Westergaard


96





33

Søren Hugo Høy


92





34

Bjarne Nagel


94





35

Bjarne Nagel


93





36

Bjarne Nagel


92





37

Bjarne Nagel


96





38

Dennis Nielsen


91





39

Dennis Nielsen


94





40

Dennis Nielsen


96





41

Dennis Nielsen


93






















Sort høner







42

Niels Westergaard


92





43

Niels Westergaard


93





44

Niels Westergaard


96





45

Niels Westergaard


95





46

Niels Westergaard


95





47

Niels Westergaard


96





48

Niels Westergaard


96





49

Søren Hugo Høy


97

Gruppevinder




50

Søren Hugo Høy


95





51

søren Hugo Høy


93





52

Søren Hugo Høy


94





53

Bjarne Nagel


94





54

Bjarne Nagel


94





55

Bjarne Nagel


95





56

Bjarne Nagel


94





57

Dennis Nielsen


92





58

Dennis Nielsen


91





59

Dennis Nielsen


93





60

Dennis Nielsen


94





61

Dennis Nielsen


94





62

Dennis Nielsen


94














Blå - haner







63

Beatrix Haisch


91





64

Lars K. Mortensen


94














Blå - høner







65

Beatrix Haisch


92





66

Beatrix Haisch


93





67

Beatrix Haisch


91





68

Beatrix Haisch


94





69

Lars K. Mortensen


93





70

Lars K. Mortensen


92














Rød - haner







71

Jens Jørgen Jørgensen

92






72

Bent Runge


93





73

Bent Runge


94





74

Klaus Nygaard


93





75

Klaus Nygaard


94














Rød -høner







76

Jens Jørgen Jørgensen

93






77

Jens Jørgen Jørgensen

94






78

Jens Jørgen Jørgensen

94






79

Bent Runge


90





80

Bent Runge


94





81

Bent Runge


92





82

Klaus Nygaard


92





83

Klaus Nygaard


93





84

Klaus Nygaard


92





85

Klaus Nygaard


94





86

Bjørn Nyrnberg


93





87

Bjørn Nyrnberg


94





88

Bjørn Nyrnberg


94














Gul - haner







89

Jens Jørgen Jørgensen

90






90

Jens Jørgen Jørgensen

91






91

Jan Lauridsen


94





92

Jan Lauridsen


93














Gul - høner







93

Jens Jørgen Jørgensen

91






94

Jens Jørgen Jørgensen

92






95

Jan Lauridsen


93





96

Jan Lauridsen


94





97

Jan Lauridsen


93





98

Jan Lauridsen


95













l

Tværstribet - haner







99

Mads Sølvhøj

U

93





100

Mads Sølvhøj

U

91





101

Lars Moos Hansen


92





102

Julia Lauridsen

U

89





103

Rune Nagel


95





104

Rune Nagel


93














Tværstribet - høner







105

Mads Sølvhøj

U

94

Junior klubmester




106

Mads Sølvhøj

U

93





107

Lars Moos Hansen


93





108

Lars Moos Hansen


95





109

Lars Moos Hansen


94





110

Julia Lauridsen

U

91





111

Julia Lauridsen

U

94





112

Rune Nagel


94





113

Rune Nagel


96

Gruppevinder




114

Rune Nagel


93





115

Rune Nagel


94














Gul Hvidstribet - haner







116

Beatrix Haisch


93





117

Beatrix Haisch


95














Gul Hvidstribet - haner







118

Beatrix Haisch


94





119

Beatrix Haisch


92














Sort Hvidplettet - haner







120

Erik Vestergaard


94





121

Erik Vestergaard


93





122

Erik Vestergaard


95














Sort Hvidplettet - høner







123

Erik Vestergaard


96

Gruppevinder




124

Erik Vestergaard


95





125

Erik Vestergaard


94





126

Erik Vestergaard


95














Hvid sort columbia - haner







127

Jørgen Abrahamsen


94





128

Jørgen Abrahamsen


93





129

Bjarne Nagel


95





130

Palle Sørensen


94





131

Palle Sørensen


93














Hvid sort columbia - høner







132

Jørgen Abrahamsen


93





133

Jørgen Abrahamsen


94





134

Jørgen Abrahamsen


95





135

Jørgen Abrahamsen


92





136

Jørgen Abrahamsen


96





137

Jørgen Abrahamsen


92





138

Bjarne Nagel


94





139

Bjarne Nagel


93





140

Bjarne Nagel


92





141

Bjarne Nagel


92





142

Bjarne Nagel


93





143

Palle Sørensen


91





144

Palle Sørensen


91





145

Søren Hugo Høy


95





146

Søren Hugo Høy


97

Gruppevinder













Hvid Blå Columbia- hane







147

Lars K. Mortensen


94














Hvid Blå Columbia- høne







148

Lars K. Mortensen


95














Gul Sort columbia - haner







149

Villy Andersen


94





150

Villy Andersen


0





151

Villy Andersen


92





152

Lars Moos Hansen


93





153

Lars Moos Hansen


96





154

Bjarne Nagel


94





155

Bjarne Nagel


94





156

Bjarne Nagel


92





157

Bjarne Nagel


93














Gul Sort columbia - høner







158

Villy Andersen


91





159

Villy Andersen


95





160

Villy Andersen


93





161

Villy Andersen


90





162

Bjarne Nagel


0





163

Bjarne Nagel


96





164

Bjarne Nagel


94





165

Bjarne Nagel


95














Guld sortbåndet - haner







166

Mette Sølvhøj


92





167

Mette Sølvhøj


92





168

Søren Kamp Knudsen


96





169

Søren Kamp Knudsen


93





170

Søren Kamp Knudsen


95














Guld sortbåndet - høner







171

Mette Sølvhøj


96





172

Mette Sølvhøj


95





173

Søren Kamp Knudsen


91





174

Søren Kamp Knudsen


92





175

Søren Kamp Knudsen


92





176

Søren Kamp Knudsen


91














Sølv sortbåndet - haner







177

Karsten Sølvhøj


92





178

Lars Moos Hansen


95





179

Henrik Vest Hansen


93





180

Dennis Nielsen


90














Sølv sortbåndet - høner







181

Karsten Sølvhøj


96





182

Karsten Sølvhøj


92





183

Lars Moos Hansen


92





184

Lars Moos Hansen


95





185

Lars Moos Hansen


94





186

Henrik Vest Hansen


93





187

Henrik Vest Hansen


94





188

Henrik Vest Hansen


97

Gruppevinder




189

Henrik Vest Hansen


94





190

Henrik Vest Hansen


95





191

Henrik Vest Hansen


92





192

Bruno Vrangager


96





193

Bruno Vrangager


93





194

Dennis Nielsen


94





195

Dennis Nielsen


93





196

Dennis Nielsen


94





197

Dennis Nielsen


94





198

Dennis Nielsen


92














Brun sortbåndet - haner







199

Beatrix Haisch


92





200

Beatrix Haisch


0





201

Beatrix Haisch


93














Brun sortbåndet - høner







202

Beatrix Haisch


94





203

Beatrix Haisch


93





204

Beatrix Haisch


92





205

Beatrix Haisch


91














Orange sortbåndet - haner

22






206

Peer Greth


94





207

Børge Graversen


IM





208

Børge Graversen


95





209

Børge Graversen


95














Orange sortbåndet - høner







210

Peer Greth


93





211

Peer Greth


92





212

Børge Graversen


94





213

Børge Graversen


95





214

Børge Graversen


96

Gruppevinder













Sølv sortrandet - haner







215

Mogens Clausen


93





216

Mogens Clausen


92





217

Mogens Clausen


IM





218

Klaus Nygaard


95





219

Klaus Nygaard


94














Sølv sortrandet - høner







220

Mogens Clausen


91





221

Mogens Clausen


92





222

Mogens Clausen


93





223

Klaus Nygaard


95





224

Klaus Nygaard


96

Gruppevinder




225

Klaus Nygaard


95





226

Klaus Nygaard


93














Guld sortrandet - haner







227

Jens Rask



93




228

Jens Rask



92




229

Klaus Nygaard


92





230

Klaus Nygaard


93





231

Ole Søndersgård


90














Guld sortrandet - høner







232

Jens Rask



91




233

Jens Rask



90




234

Jens Rask



94




235

Klaus Nygaard


96





236

Klaus Nygaard


96





237

Klaus Nygaard


94





238

Ole Søndersgård


90





239

Ole Søndersgård


92














Guld  blårandet- haner