Klubudstilling 2014

Resultater fra Specialklubudstillingen for Dværg Wyandotter










Hundslund den 11. oktober 2014




















Klubmester:










Erik Vestergaard


Trio

Laksefarvet

289 p.
















Ungdomsmester:










Daniel Nielsen



Gul


97 p.















Grupevindere:










Poul Søndergaard


0,1

Hvid


97 p.





Niels Westergaard


0,1

Sort


96 p.





Daniel Nielsen (U)


0,1

Gul


97 p.





Jens Jørgen Jørgensen

0,1

Rød


96 p.






Rune Nagel


1,o

Tv. Str


95 p.





Søren Hugo Høy


1,o

Gul sort columbia

96 p.






Lars Moos Hansen


1,o

Guldhalset

95 p.






Ole Søndergaard


1,o

Guld sort randet

95 p.






Rene S Kristensen


0,1

Sølv sort randet

96 p.






Erik Vestergaard


0,1

Laksefarvet

97 p.






Beatrix Haisch


0,1

Brun sort procelæn

92 p.






Maren Kirstine Mortensen (U)

0,1

Legbarfarvet

96 p.







Leif Nielsen


1,o

Orange sort båndet

96 p.





































Hvid - haner









1

Lars K. Mortensen



93






2

Lars K. Mortensen



94






3

Lars K. Mortensen



95






4

Lars K. Mortensen



96






5

Lars K. Mortensen



93






6

Kasper B. Andersen



91






7

Jacob og Simon Vest Hansen (U)

94








8

Jacob og Simon Vest Hansen (U)

90








9

Jacob og Simon Vest Hansen (U)

91








10

Hans Berthel Jespersen


93







11

Poul Søndergaard



95






12

Poul Søndergaard



92

















Hvide - høner









13

Lars K. Mortensen



94






14

Lars K. Mortensen



94






15

Lars K. Mortensen



96






16

Lars K. Mortensen



94






17

Lars K. Mortensen



93






18

Lars K. Mortensen



93






19

Lars K. Mortensen



93






20

Lars K. Mortensen



95







Lars K. Mortensen



94






22

Lars K. Mortensen



95






23

Lars Moos Hansen



90






24

Kasper B. Andersen



91






25

Kasper B. Andersen



94






26

Kasper B. Andersen



95






27

Jacob og Simon Vest Hansen (U)

91








28

Jacob og Simon Vest Hansen (U)

89








29

Jacob og Simon Vest Hansen (U)

89








30

Jacob og Simon Vest Hansen (U)

88








31

Jacob og Simon Vest Hansen (U)

89








32

Hans Berthel Jespersen


92







33

Hans Berthel Jespersen


im







34

Poul Søndergaard



97

gruppevinder





35

Poul Søndergaard



95






36

Poul Søndergaard



94

















Sort - haner









37

Niels Westergaard



96






38

Niels Westergaard



93






39

Niels Westergaard



0






40

Hans Revsbæk



im






41

Hans Revsbæk



im






42

Erik Olesen



85






43

Erik Olesen



89






44

Søren Hugo Høy



94






45

Søren Hugo Høy



93






46

Søren Hugo Høy



95






47

Frank Jørgensen



91






48

Frank Jørgensen



90






49

Flemming Schytte



93






50

Flemming Schytte



95






51

Bjarne Nagel



91






52

Bjarne Nagel



89






53

Henrik Vest Hansen



89

















Sort- høner









54

Niels Westergaard



95






55

Niels Westergaard



96






56

Niels Westergaard



96

gruppevinder





57

Niels Westergaard



95






58

Niels Westergaard



95






59

Hans Revsbæk



im






60

Hans Revsbæk



im






61

Hans Revsbæk



im






62

Erik Olesen



ib






63

Erik Olesen



ib






64

Søren Hugo Høy



94






65

Søren Hugo Høy



95






66

Søren Hugo Høy



94






67

Søren Hugo Høy



95






68

Frank Jørgensen



93






69

Frank Jørgensen



92






70

Frank Jørgensen



90






71

Flemming Schytte



0






72

Flemming Schytte



95






73

Flemming Schytte



93






74

Flemming Schytte



0






75

Flemming Schytte



95






76

Bjarne Nagel



90






77

Bjarne Nagel



91






78

Henrik Vest Hansen



94






79

Henrik Vest Hansen



91






80

Henrik Vest Hansen



91






81

Henrik Vest Hansen



91

















Gule- haner









82

Jan Lauritsen



92






83

Jan Lauritsen



90






84

Kirsten Nielsen



im






85

Jens Jørgen Jørgensen


93







86

Jens Jørgen Jørgensen


90







87

Hans Jørgen Pedersen


0







88

Hans Jørgen Pedersen


0







89

Hans Jørgen Pedersen


0







90

Hans Jørgen Pedersen


0







91

Daniel Nielsen (U)



93






92

Daniel Nielsen (U)



95

















Gule - høner









93

Jan Lauritsen



94






94

Jan Lauritsen



90






95

Jan Lauritsen



95






96

Jan Lauritsen



94






97

Kirsten Nielsen



im






98

Kirsten Nielsen



im






99

Jens Jørgen Jørgensen


96







100

Jens Jørgen Jørgensen


94







101

Jens Jørgen Jørgensen


95







102

Hans Jørgen Pedersen


0







103

Hans Jørgen Pedersen


92







104

Hans Jørgen Pedersen


0







105

Hans Jørgen Pedersen


0







106

Hans Jørgen Pedersen


0







107

Hans Jørgen Pedersen


0







108

Daniel Nielsen (U)



97

gruppevinder





109

Daniel Nielsen (U)



94

















Blå - haner









110

Erik Vestergaard



92

















Blå - høner









111

Per A. Nielsen



90

















Røde - haner









112

Bent Runge



94






113

Jens Jørgen Jørgensen


89







114

Jens Jørgen Jørgensen


91







115

Hans Jørgen Pedersen


93







116

Hans Jørgen Pedersen


93







117

Bjørn Nyrnberg



90

















Røde - høner









118

Jens Jørgen Jørgensen


89







119

Jens Jørgen Jørgensen


96

gruppevinder






120

Hans Jørgen Pedersen


88







121

Hans Jørgen Pedersen


89







122

Hans Jørgen Pedersen


89







123

Hans Jørgen Pedersen


90







124

Hans Jørgen Pedersen


93







125

Hans Jørgen Pedersen


90







126

Lars K. Mortensen



95






127

Lars K. Mortensen



93






128

Bjørn Nyrnberg



91






129

Bjørn Nyrnberg



92






130

Bjørn Nyrnberg



89






131

Bjørn Nyrnberg



91






132

Bjørn Nyrnberg



93






133

Bjørn Nyrnberg



92






134

Bjørn Nyrnberg



94






135

Bjørn Nyrnberg



93

















Tværstribet - haner









136

Lars Moos Hansen



94






137

Rune Nagel



94






138

Rune Nagel



95

















Tværstribet - høner









139

Lars Moos Hansen



94






140

Rune Nagel



95

gruppevinder





141

Rune Nagel



93

















Gul hvidstribet - haner









142

Beatrix Haisch



im

















Gul hvidstribet - høner









143

Beatrix Haisch



im






144

Beatrix Haisch



im






145

Beatrix Haisch



im

















Sort Hvidplettet -haner









146

Erik Vestergaard



95






147

Erik Vestergaard



94






148

Erik Vestergaard



93

















Sort Hvidplettet -høner









149

Erik Vestergaard



95






150

Erik Vestergaard



92






151

Erik Vestergaard



95






152

Erik Vestergaard



94

















Hvid Sort/Columbia - haner









153

Bjarne Nagel



91






154

Bjarne Nagel



94

















Hvid Sort/Columbia - høner









155

Lars Moos Hansen



96






156

Bjarne Nagel



93






157

Bjarne Nagel



94

















Gul Sort/Columbia - haner









158

Willy Andersen



0






159

Willy Andersen



92






160

Bjarne Nagel



95






161

Bjarne Nagel



91






162

Bjarne Nagel



90






163

Søren Hugo Høy



94






164

Søren Hugo Høy



93






165

Søren Hugo Høy



96

gruppevinder
















Gul Sort/Columbia - høner









166

Erik Olesen



94






167

Erik Olesen



0






168

Erik Olesen



92






169

Willy Andersen



95






170

Willy Andersen



94






171

Willy Andersen



95






172

Bjarne Nagel



94






173

Bjarne Nagel



93






174

Bjarne Nagel



96






175

Bjarne Nagel



95






176

Bjarne Nagel



95






177

Bjarne Nagel



94






178

Bjarne Nagel



95






179

Søren Hugo Høy



93






180

Søren Hugo Høy



95